Jdi na obsah Jdi na menu
 


Western Digital WD TV HD Media Player

20. 4. 2009

Obrazek

Informace jsou aktuální pro rok 2009

 


Možná by někoho z Vás mohl zajímat další  příspěvek - týkající se HD videa.
Stále více se objevují videokamery s HD rozlišením a tak tomu je i v našich domácnostech. Že mám pravdu?

 

 

 

 

 

Obrazek

 


Ale proč tento příspěvek?

Protože alespoň k dnešnímu datu, když se podíváte do prodejen - všude Blu-Ray recordéry a vypalovačky, nebo pouhé playery stojí spoustu peněz, což mnoho lidí zatím odrazuje od koupi těchto přístrojů a to už vůbec nemluvím o médiích Blu-Ray (ktéré ale také nenápadně pomalu slevňují). Když to řeknu zkráceně, je to zatím drahé, navíc, když si potřebujete pořídit vypalovačku a zároveň komponent k vaší například LCD TV s podporou vysokého rozlišení. Takže když se nyní podíváme na úvod tohoto textu, proč jsme si tedy vlastně takovou HD kameru kupovali, když záznam není možno nijak zpracovat ani přehrát, maximálně tak přímo z kamery jako hrubý materiál, což ale přece není řešení. Nakonec většina z Vás zatím stejně přepne kameru do módu standartního rozlišení, protože si uvědomí, že to jinak nezpracují, navíc i kdyby ano, u většiny domácností se zatím příliš hojně Blu-Ray přehrávače nevyskytují a tak výslednou dovolenou své babičce nebo strýčkovi prostě nebudete mít jak ukázat.. Já ale jedno řešení objevil a opět se s Vámi o něj rád podělím.
Jeho název jsem přímo uvedl do nadpisu tohoto textu... Jedná se o malou černou a velmi elegantní krabičku, která je schopná naprosto bravurně přehrát HD formát, píši to hlavně proto, že je tento přístroj mnohem levnější než alespoň prozatím Blu-Ray přístroje, přitom dokáže to samé :o) V dnešních dnech se jeho cena pohybuje někde kolem cca. 2.200,- kč včetně DPH, tak uznejte sami, není to pořádná úspora peněz?
Já si tento WD TV nebyl líný koupit a proto se o něm nebojím říci, že alespoň v mezidobí, než klesnou ceny oňech Blu-ray strojů, je to vynikající volba.. HD záznam z kamery zpracuji ve střihovém programu, který samozřejmě musí podporovat formát HD, následně zpracovaný, sestříhaný, nebo třeba nadabovaný záznam vyrenderuji do formátu HD a přenesu do přenosného HDD, nebo (ale) větší paměťovou kartu (skrz velké množství dat), který už jednoduše připojím k WD TV, ten si vše načte - "přechroustá" a připojený k LCD přes HDMI rozhraní nádherně reprodukuje to, co jsem usmolil ve střihovém programu, který podporuje HD. Můj první pohled na takto zpracovaný záznam přes tuto malou krabičku ve mě doslova zatajil dech, najednou to nebylo dívání se na TV ale spíše pohled z okna... Tak tomu se říká HD a mě se to moc líbí. Tato malá krabička mi udělala opravdu velkou radost už jen proto, když je za takovou relativně nízkou cenu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 


 

Koncept mediálního přehrávače Western Digital WD TV HD Media Player je tak jednoduchý, jako by jej vymýšleli vývojáři firmy Apple. Přehrávač se připojuje k televizoru prostřednictvím HDMI portu a k dvojici USB konektorů na přehrávači můžete připojit USB flash disk nebo externí USB pevný disk. Celý systém se pak ovládá dálkovým ovladačem. Jednoduché , ne?

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Dokonce i struktura menu připomíná Apple. Western Digital se však od Applu liší, co se podporovaných formátů týče: zařízení odmítá spolupracovat s filmy využívajícími quicktime a WMV kodeky. Na druhou stranu oproti Applu umí přehrávat obsah H.264 a AVC videa ve formátech MP4 nebo Matroska (MKV). Posledně jmenovaný formát je dnes používán téměř exkluzivně k vytváření pirátských kopií filmů ve vysokém rozlišení z Blu-ray disků. V nejnovější verzi DivX7 se však MKV stane všeobecně podporovaným formátem.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Závěr

WD TV HD Media Player představuje nejsnadnější a cenově nejdostupnější způsob přehrávání HD filmů a rodinných videozáznamů z disku počítače na televizoru schopném reprodukovat HD záznamy.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rada

(Maťo, 27. 9. 2009 9:54)

Problém nieje v zariadení,skôr v zdrojovom formáte.
Pokús sa prístroj nastaviť (audio,video výstupy,rozlíšenie...)v návode je presný popis.

sekaní

(onik, 27. 9. 2009 0:15)

zdravím pořidil sem si to také v kombinaci s 2tb wd diskem (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=000000000000000RSE) ale problém je že při přehravaní blueray(temný rytíř) mi to kostičkuje obraz nějaka rada?

Je to paráda!

(Maťo, 26. 9. 2009 20:50)

Kamera(formát H.264) - strihový software od Canopusu
- výstup H.264 - HDD - krabička.... to nemá chybu!!!

Díky za článek

(Martin Blažek, 18. 8. 2009 8:52)

Díky za tento článek, který velice dobře vysvětluje funkce té "záhadné krabičky s nápisem WD". Nenašel jsem eshop s příponou CZ, kde by bylo napsáno něco jiného, než jen technické údaje zkopírované z anglicky psaných stránek.