Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROČ ZROVNA TAHLE?

...aktuální pro rok 2008

ObrazekJsem moc rád, že můžu alespoň malinko přiblížit tento trochu větší přístroj, než je pro klasického člověka zvykem...
Byl to právě účel značky SONY poskládat něco na rameno, ovšem ne za půl milionu a ani ne za podobné závratné částky. Kamera je v první řadě určena pro zapálené a tvořivé třeba "hobby" kameramany, kteří zrovna jaksi nemohou, či nehodlají vyhazovat nehorentní sumy za doslova filmové hyper profi kamery - což je pro takového člověka  (uznejte sami) zbytečné. Pokud se nejedná o nějaké filmové studio, či televizi, tak se Vám investice do tak drahého přístroje nikdy nevrátí byť jistá omezení zde samozřejmě vždy budou.

ObrazekKdyž se tedy vrátím k tomuto stroji s označením SONY HVR-HD1000 - rozhodně se nejedná o nějaký kus nekvalitního plastu. Optika i mechanická část je převzata z nejvyššího HI-TEC modelu SONY HC9. To znaméná - je osazena CMOS snímačem o velikosti 1/2,9 který je rozhodně schopen se postarat o brilantní obraz jak ve vysokém tak ve stndartním rozlišení. Kamera je samozřejmě vybavena velice kvalitním mikrofonem, usazeným stejně jako u jiných profi modelů, aby se zabránilo nechtěným nahraným zvukům, které vydávají servomotorky v kameře a podobně. V menu přibyla možnost kontrolovat stav odpracovaných hodin kamery, jako počet připojení, celkový běh kamery a běh rotačního bubnu s hlavami... Rozhodně to není věc běžná u spotřebních kamer. Profesionální funkce, jako zebra, manuální ostření a další samozřejmě nechybí, to znamená že kameru je možné nastavovat podle svého gusta, pokud je právě tato věc pro někoho dost důležitá a proto taky zmiňuji tuto kameru, protože nejen to, že je na rameno a umožní tak člověku mnohem jistější autoritu.

ObrazekNapříklad při natáčení svatby si Vás nikdo jen tak hned nesplete s nějakým rodinným příslušníkem a máte tak kolem sebe rázem více místa pro natočení klidného záběru, aniž by Vás utlačoval dav třeba hladových pozvaných účastníků svatby, před vstupem do sálu :o)))

Kamera je robustní, příjemně sedí na rameni, což zajišťuje fantastickou stabilitu obrazu, navíc při aktivaci optického stabilizátoru obrazu. S použitím náhradní vysokokapacitní baterie přístroj bez problémů vydrží 600 minut.

O kvalitě či degradaci nahraného záznamu nelze vůbec polemizovat, jelikož nahravá na digitální mini DV kazety a ne na žádné paměťové karty, či HDD, nebo nedej bože DVD disky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Создаю копии сайтов от 500 рублей за лендинг

(NeooBag, 23. 10. 2019 14:56)

Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
- Tilda (Тильда)
- Wix (Викс)
- Joomla (Джумла)
- Wordpress (Вордпресс)
- Bitrix (Битрикс)
и т.д.
телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
напишите нам
8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp

dotaz

(JirkaF, 29. 9. 2013 11:08)

všechny vás zdravím. Jsem sice amatér ale rád točím a také jsem si prošel nějakým vývojem od Panasonica DX1 po Sony HDR-HC5 kterou vlastním teď. Zmíněná poslední kamera mi už ale nestačí a dívám se po něčem lepším. Líbí se mi SONY HVR-HD1000 ale mám obavy v jaké kvalitě je schopná natočit koncerty rockových kapel. Jak obraz tak i zvuk. Vím že jsou kamery které si dobře poradí i s hodně hlasitým zvukem. Nemáte někdo tuto zkušenost případně neumíte někdo poradit vhodnou kameru? pohybuji se hodně kolem muziky.

Dotaz

(Alda, 9. 1. 2013 9:01)

Náhodou jsem objevil tyto velice zajímavé a inspirativní stránky. Jsem amatér co začínal na Canon Video 8, nyní natáčím na letitou JVC 145 Mini DV. A nedám na tento formát dopustit. Jen se hrozím, na čem budu časem pokračovat, až mi odejde. Snad na něčem jako je zde popsaná Sony HDR-1000. Jen ten výdaj bude větší. Ale za ty peníze... neberte. Měl bych jeden dotaz. Ve strachu, abych v případě kolabsu kamery dostal z pásky video tak si je ihned po natočení stahuji na HD DVD rekordéru přes FIREWIRE rozhraní. Poté je přenáším na DVDRW do PC na následný střih. Volím to i z důvodu místa na HD v PC. Jak v tomto případě bude velká degradace obrazu ? Děkuji za odpověď.

Re: Dotaz

(pepe, 16. 1. 2013 18:38)

najlepsia zaloha je samotna minidv DVD nieje moc splolahlive
HDV odporucam stahovat priamo do PC cez program HDVsplit (je zdarma) ta kamera nema nazov Sony HDR-1000 ale Sony hvr-hd1000 neporovnatelne lepsiu kvalitu videa ma odost lacnejsia HDV rucka Canon HV40 ta sonka je skratka len kus plastu a urcite nieje lepsia ako dnesne rucky tot sio

Canon HV30

(Míra, 23. 12. 2012 11:52)

Tak jsem nakonec koupil 3 roky starou Canon HV30 a zatím docela spokojenost,teda na moje účely,předtím jsem měl pár levnejch komerčních kamer-Sony,Hitachi,všechny FullHD,ale natáčely videa v AVCHD a to se teda nedá s HV30 srovnat! Stahuju a stříhám video v Pinnaclu 16 a zatím super..! Jedinej trochu problém u Canonu je zvuk...

Potřebuju radu

(Davello, 9. 5. 2011 20:13)

Chci si koupit tuto kameru pro natáčení svateb, amatérských filmů a videí.. Jde mi hlavně o kvalitní obraz a zvuk.. (a taky bych se chtěl zeptat, na co se na kameře nahrává, jenom na kazety, nebo i na SD karty, protože na zahraničních stránkách jsem to pochopil tak, že mužeme nahrávat i na karty i na kazety a kdyby náhodou to bylo pouze na kazety, jak převedu obraz na kartu abych mohl video převést do digitální podoby?) děkuji

rada

(ADMIN 21.11.2011, 21. 11. 2011 21:40)

Zdravím Jakube,

přenos z kazetky do počítače je velmi jednoduchý ,ve studiích dodnes běžný úkon. Ale hlavně proč. Protože už jak píšeš, zaznamenané video na DVpásek není tak komprimováno jako záznamy na nějaká běžná záznamová média, tím bych měl na mysli ty dnešní komerční kamerky za pár korun, které nyní obchodníci lidemnejvíce nutí a přesvědčují je o jaký jde pokrok . Takže z jakékoliv kamery na DV pásky, tím pádem i z této je možné velmi jednoduše přenést záznam přes rozhraní firewire, neboli IEEE (označení tohoto rozhraní si ve světě vydobilo více názvů).
To znamená, že je potřeba mít v počítači tuto firewire kartu, nebo se tento slot v PC nachází - což nebývá až tak běžné a následně lze tímto způsobem přímo do střihového programu v té nejvyšší možné kvalitě nahrát videozáznam - ovšem časově 1:1 jelikož toto se nijak urychlit, jako například přenos z paměťové karty nedá. Paradoxně to ale otevírá mnohem širší možnosti při zpracování, či při naprosto přesném následném střihu videa a to bez jakékoliv nežádoucí komprimace, také proto profesionální studia, či amatérské studia rozhodně ještě i dnes preferují tuto profesionální metodu, nemluvě o snad nejlepší a nejbezpečnější doposud možné archivace originálního videa na kazetce DV. Samozřejmě, že již existují kamery na špičkové paměťové media, kde se již nemůžeme bavit o nějaké přílišné komprimaci a tak DVpáska pomalu a jistě dostává konkurenty, ovšem tyto špičkové profi, nebo poloprofipřístroje jsou zatím tak drahé, že běžný uživatel, který ale vyžaduje zároveň kvalitu zvolí jednoduše DV,či HDV systém na DV pásky a vůbec se přitom nemá zaco stydět, protože pracuje s materiálem který reprodukuje ve 25MB /s. Petr

Re: rada

(Vašek, 24. 11. 2012 20:38)

Petře, zajisté myslíš 25 Mb/s, což je mnou uváděných 3,6 MB/s (1B = 8 b). To jen pro upřesnění. HXR-MC2000E nemá čip 1/5", jak píše kameraman, ale 1/4". Samozřejmě při slabém osvětlení neobstojí ve srovnání se SONY VX2100, která patří ke špičce v SD, ale nedá se srovnávat kamera za necelých 40 tisíc s kamerou, která stála nejméně 100 tis. Jinak plně souhlasím s předposlední zvýrazněnou větou Honzy a skoro s celým jeho článkem s výjimlou té VHS-ky (alespoň S-VHS) a poslední věty, neboť s HD1000E nemám žádnou skušenost. Kameraman musí umět využít vlastností kamery, kterou má (a pomoci si třeba přisvícením) a smířit se s tím, že v některých podmínkách to prostě s danou kamerou nejde.

sony HVR HD 100E

(Míra, 14. 11. 2012 19:16)

Zdravím,chtěl bych se jen zeptat někoho,kdo opravdu tu kameru zná,jestli se dá věřit "testovacím" záběrům na You Tube,chci si totiž tu kameru koupit,skoro novou,za slušnou cenu a používat ji na amatérská natáčení různých,krátký dokumentů.Hlavně se mi jedná o to,jestli je ve skutečnosti ta kvalita obrazu a stability taková,jaká se dá shlédnout na You Tube? Nehodlám natáčet v horších světelných podm.jako za šera nebo tmy...Díky za rady Míra.

Re: sony HVR HD 100E

(jirka strnad, 24. 11. 2012 9:33)

a mohu vřele doporučit při jedné příležitosti jsem na ní natočil záběry pro nejmenovanou televizi v HD a nebyl problém..... přesněji nebyl problém v kvalitě obrazu-ten odpovídal možnostem "jednočipu", ale se zvukem. považuji za nevýhodu. že se sériovou 1000 nelze natáčet zvuk odděleně. musí se to řešit komplikovaně přes jiné "udělátory".... co se týče stability obrazu zastávám názor, že kameraman s "alzheimrem" není kameraman, ale máš-li kameru na rameni, jsou záběry vždy lepší, než když držíš 2,5kila třeba jen 2minuty v prackách před sebou, když točíš na nějakou tu lepší 3čipovku..... 1000 je citlivá na švenkování. mám zkušennost, že musí býd buď hodně rychlý-takový "trhanec" nebo naopak velmi vláčný. jakoby neuměla dost rychle zaznamenat.... obraz je pak ve švenku "přestřižený"..... ale to při dynamickém střihu nemusí být na škodu...... ve finále na sebe vydělala už 5x...... mimochodem mám jednu na prodej za 20tis..... spojení jistě najděš na netu...

S HDD není spojitelná

(jirka strnad, 24. 11. 2012 9:15)

tato kamera se s diskem nedá propojit jak je všude uváěno. přesněji - dá se propojit, nýbrž nelza s ním pracovat pohodlně a ovládat nahrávání na připojený disk tlačítkem rec, jak by se očekávalo..... musí se použít REC - STOP na disku. nepomuže ani nejnovější firmware disku....

Přesun z Kamery do PC

(Jakub, 16. 11. 2011 13:43)

Ahoj, měl bych prosímtě dotaz...tato kamera je na kazetky,což mi tak nevadí,mám jen dotaz,a to ohledně přenosu z kazetky do pc...Z paměťovky je to přece jenom lehčí,na druhou stranu z kazetky je zas lepší záznam...otázka zní teda,Jak to jde dostat z kazetky do PC a jaký to má vliv na kvalitu ? Díky moc za odpověď

Přesun z Kamery do PC

(ADMIN, 21. 11. 2011 21:54)

Moc zdravím,
tahle videokamera nahrává výhradně a pouze digitální záznam na mini DV pásky - to znamená v nejvyšší možné kvalitě bez komprese,jako je to u kartových či HDD kamer. Co se týká digitalizace videa, jak píšete, tak nic takového přeci není možné, když kamera digitálneě nahrává. Záznam se poze pomocí kabelu firewire přenese do počítače za pomocí střihového, editačního programu. To že je kamera na pásky, neznamená, že se jedná o analogovou kameru, ty se přestaly vyrábět před více jak deseti lety.. toto je běžná digitální videokamera, která ukládá záznam na pásek MINI DV zašifrovaný v jedničkách a nulách - to znamená s nulovou ztrátou kvality nahrávky. Petr

Re: Přesun z Kamery do PC

(Vašek, 5. 10. 2012 21:09)

Dost demagogie, DV není HDV. Zatímco DV používá kosínovou transformaci při kompresi, HDV MPEG2 či 4, to teď nevím přesně. Datový tok je v obou případech podobný, 3,6 MB/s u DV, ale u "Full"HD videa musí být přenesen asi 4x větší počet obrazových bodů. Ty uvozovky jsou tam proto, že HDV přenáší jen 1440x1080 bodů a pak se to roztahuje na 1920x1080. I tak je to skutčně jiný zážitek než běžné SD video. Trochu kvalitní kartové kamery např SONY HXR-MC2000E (obdoba zde uváděné 1000, ale na vnitřní paměť+SDkartu) mají swrovnatelný datový tok, jen s tím rozdílem, že zaznamenávají 1920x1080 a používají kodek AVCHD. To jen aby si někdo nemyslel. že HDV je nekomprimované video. To není ani DV, které v případě SD záznamu představuje asi vrchol kvality, který lze v netelevizní praxi dosáhnout.

Re: Re: Přesun z Kamery do PC

(kameraman, 8. 10. 2012 22:34)

HXR-MC2000E je na svadby absolutne nevhodna
ma len jeden pidicip 1/5" co je parameter najlacnejsich ruciek na trhu
HVR-HD1000E je tiez rovnaka katastrofa

verte ze zakaznik od takej paradnej kamery na 100% ocakava jasne kontrastne a plnofarebne video bez sumu v profi kvalite

nastavitelnou korekci oční vady

(Tomino, 25. 7. 2011 20:49)

Ctu vase stranky, jsem amatersky kameraman a chtel bzch si poridit tuto kameru, da se na ni nastavit korekci oční vady, mam nevzhodu nosim bryle.

Da se nejak vyresit koukani do hledacku bez teto funkce na kamere kterou sem zminil, pro cloveka ktery je v pripade jak ja???

Diky

Re: nastavitelnou korekci oční vady

(Peter, 27. 7. 2011 9:54)

mam dioptrie -2
a s korekciou hladaku nebol problem

korekce oční vady

(ADMIN , 21. 11. 2011 21:45)

Ano, tato kamera umožňuje u hledáčku korekci pro optimální nastavení dioptrií. Petr

SONY HVR-HD1000 E

(David, 18. 4. 2011 15:16)

Kamera je totálně na prd. Její opravdová hodnota je do 15000Kč :0) Ale jen tak dál kupujte kupujte .

Re: SONY HVR-HD1000 E

(Pavel, 24. 4. 2011 12:09)

David neblaznite
co je na nej na prd?
vsetky svadby co som na nu natocil
aj v HD boli v pohode
zakaznik bol s obrazom spokojny
na ovladanie sa da zvyknut
vadi mi len velkost samotnej kamery na tocenie v malom priestore a maximalna dlzka zaznamu 80min